pondělí 12. března 2012

Chambers by RZA

Konečně se mi do rukou dostala sluchátka, které společně s WESC vytvořil RZA. Už déle jsem přemýšlel o BEATS BY DRE, ale když WESC oznámili tuhle spolupráci, bylo jasno. Proto píšu tuhle velmi neobjektivní recenzi. Jde o to, že ani nejde být objektivní pokud se jedná o výrobek zaštítěný jménem RZA.


Sluchátka se vyrábí ve dvou verzích, Streets a Premium. Streets v barevných kombinacích, černo- červená, černo-modrá, bílo-červená, bílo-modrá. Premium pak můžete koupit černé a bílé. Premium hodnotit nemohu, protože zatím nejsou v ČR dostupná a sám jsem je neslyšel. 


Streets mě nadchly. Slyšel jsem jednou krátce Beats By Dre Solo, které hrály taky dobře, ale nebyla možnost přímé komparace, takže se jí nadále budu vyhýbat. Můžu porovnat se sluchátky Koss Porta pro, které podle mě Chambers vymažou na plné čáře. První je luxusní balení, které obsahuje dvě šňůry, jednu s mikrofonem, druhou klasickou, rozbočovač do letadla, sluchátka a pouzdro, booklet s informacemi a fotkami RZA. Samotná sluchátka jsou z kvalitního materiálu a velmi příjemně sedí na hlavě. Design je luxusní a pro mě jednoznačně nejlepší na poli sluchátek přes hlavu. 

Zvuk. Když jsem je poprvé vzal na hlavu, seděl jsem asi dvě hodiny a pouštěl si ty nejrůznější skladby. Od rapu, přes rock, jazz, soul, funk, elektro až ke klasice a užíval si poslechový orgasmus. Mám rád čistý a silný zvuk, sluchátka nejsou podbasovaná to ale neznamená, že se ztratí hlubší tóny. U rapových záležitostí bicí kopou, tak jak mají. Středy jsou krásně čisté a melodie díky tomu nezalezou mezi bicí. Podle mého názoru nemají ani přepálené výšky. Konstrukce je natolik pevná, že sedí velmi dobře na hlavě a svým přilnutím krásně izolují okolní zvuky i bez funkce noise cancelation, kterou má dražší model. Docela vychytávka je music sharing, to znamená, že přímo do sluchátek můžete připojit další sluchadla a posloucháte si s přítelkyní v páru stejnou věc. Sečteno podtrženo neobjektivně říkám, že pro mě naprostá bomba. Pokud trpíte slabostí pro výtvory pana Diggse, asi je to pro vás svatá povinnost. Co může být lepšího, než poslouchat Wu-tang hudbu na sluchátkách od hlavy Wu-tang clanu. Pokud netrpíte syndromem dvojitého  W, ale máte rádi příjemný poslech, určitě nebudete zklamáni. Kap říká palec nahoru pro RZA. BOBBY DID IT AGAIN.

Žádné komentáře:

Okomentovat