pondělí 11. března 2013

Mr. Meth

Po delší době posílám pozdrav z B.C. Minulý čtvrtek se ve Vancouveru ukázal Mr. Meth, Johnny Blaze, Tical, Iron lung, sám pan Method Man. Když jsem zjistil, že se blíží tahle příležitost, spojil jsem se s jeho manažerem (Seven), se kterým jsme se poznali ve Vegas a domluvil se, že se uvidíme a zajdem na panáka. Method Mana osobně neznám, takže jsem se těšil právě na Sevena a na to, že uvidím určitě skvělý koncert. 
Vyrazil jsem opět dříve, protože spojení do Vancouveru je občas dost složité, nicméně jsem byl u klubu o dvacet minut dříve. Stoupnu si před vchod a vidím jak přicházejí lidi. První co slyším je rozhovor mladého páru, kdy slečna říká. ,,Jééé ještě půl hodiny? To tu nechci čekat." Tak se na ně otočím a česky se jich zeptám jestli jsou Češi, načež jim oběma spadnou brady a vykoktaj ze sebe lámané :,,Jo jo, ty taky?"
Chvilku před osmou se do klubu došourá Streetlife, který s Method Manem vystupuje. Jdu za ním a ptám se, kde je Seven. Street mi říká, že Seven nedorazil, ale zarazí se a kouká na mě. Po chvilce se mě zeptá, kdo jsem, že zná můj obličej, jestli se neznáme. Říkám mu, že už jsme se viděli, ale že si to nemůže pamatovat. Pak mluvíme o Kineticovi. Chvilku přemýšlí a pak mi řekne, jo vím kdo jsi ty, ale víš ty kdo jsem já? Usměju se a souhlasně odkývám, že vím. Dáme se do řeči a vzpomínáme na Prahu, jak s Mathematicsem tehdy rozbili hubu nějakému černochovi, který jim řekl, že nejsou opravdoví z ulice. Street se velmi dobře baví když na to vzpomíná. 
Strávím se Streetlifem půl večere u merch stánku, kde on prodává trika a povídáme. Nejlepší moment je, když přijde mladý kluk a chce slevu. Streetlife odmítá a on, že si dají freestyle o slevu pět dolarů. Street se začne smát a říká, že když to bude dobré, tak mu dá slevu klidně deset. Klučina se snaží rapovat a po chvilce se zeptá jestli to bylo dobré. Street se jen usměje a řekne, že ne. Funny. Pak už je čas na show a on mi říká, že se potkáme u backstage a po koncertě, že můžu zajít pozdravit Method Mana. Poděkuji a jdu si najít místo. Je sranda, že před pár lety jsem stál hodiny před Veletržním palácem a vydržel ukrutnou řadu předskokanů abych byl v první řadě právě na Method Manovu show. Teď si to vychutnávám z příjemné vzdálenosti, kdy vidím, slyším, ale nemusím mít kolem sebe šílející dav. Ke koncertu toho moc napsat nejde. Jen snad slova uznání a respektu. Když si vezmu, že je to 20 let, co Method Man vystupuje, je neuvěřitelné jak energická show to je. Jedná se o průřez sólo tvorby ze všech alb a největší hity Wu-tang clanu. 
Po show přichází Streetlife a dává mi backstage pass. Jdu za Method Manem, který se převléká. Pozdravíme se, vyfotíme a já mu pochválím koncert. Poděkuje a já se pomalu loučím. Ještě zdravím DJe Mathematicse a vyrážím směr White Rock. Streetlife, který opět prodává trika nemá moc času, tak na sebe jen mávneme a já opouštím klub.

Hlavní rozdíl oproti ČR je, že na Wu-tang show zde chodí mnohem starší lidi. Moje generace a starší. I po dvaceti letech Meth opět vyprodal klub a předvedl skvělou show. Pro mě to byl další velký zážitek.

Žádné komentáře:

Okomentovat